بلاخره پس از کلی کش و قوس شهردار – این نیروی بومی و جوان - شهر رفت تا باز هم مشخص شود قومیت ها و عقاید متعصبانه هنوز جایگاهشان را از نزد عوام از دست نداده اند.

از ابتدایی ترین روزهایی که مصوبه هیات وزیران و مجلس مبنی بر اعلام تغییر صفت "روستا"ی ما به "شهر" داد نام علی زبردستیان بعنوان یکی از گزینه های تصدی گری  پست شهرداری سر زبانها بود. به حق یا نا به حق بودنش را کاری نداریم. اما اتفاقات و گزینش های صورت گرفت که آقایان خرم روز و فرجاد (به اضافه دو سرپرست موقت) به این پست گماشته شوند تا در نهایت بعد از دو سه سال سکان هدایت مجموعه شهرداری به دست ایشان برسد.

شرح چگونگی این اتفاق خود مثنوی هفتاد من کاغذ است...

شروع فعالیت ایشان با نقدهایی همراه بود که ایشان با سعه صدر و درایت خاص خود غالب موانع را با موفقیت گذرانید. نگارنده معتقد است اصولی ترین نقد به تمام شهرداران شهر (تا کنون) عدم سکونتشان در خود شهر بود و حضرات عظام –آقایان؛ اعضا شورای شهر را میگویم -  در قحط الرجالی  این نقیصه را هیچ وقت ندیدند یا ... .

IMAGE

جناب زبردستیان که به خوبی می دانست حداکثر شش ماه تا پایان عمر صدارت اعضای شورای و حکم شهرداریش در مسند خاهد بود  ، سعی کرد به پشتکار تمام به آبادانی شهر بکوشد که الحق و الانصاف موفق هم بود. و تلاشهای شبانه روزی اش –علیرغم سکونتش در شهر- رضایت عوام و اعضا شورا را در بر داشت تا جایی که بارها و بارها کسبه و جوانان شهر اقدام به نصب بنر و پلاکارد سپاس و تقدیر از ایشان در سطح شهر نمودند.

اماااا... دریغ و درد که زلزله مهیب بیستم فروردین با خسارات غیر قابل جبرانش به وظایف ایشان که همان زدودن غبار "شهر خاکستری" بود افزود. تلاشهای بی وقفه و همراهیش با مردم –در حالیکه مادر علیل و مصدومش روی تخت بیمارستان بود –از ایشان قهرمانی ساخت که همین محبوبیتش نیز در انتها بلای جانش شد  .

هیچ وقت فراموش نمیکنم که نود و پنج درصد از کاندیداهای شورای شهر حمایتشان را با قاطعیت تمام از شهردار ،  با امضا طومار بیان داشتند .

بالاخره تمامی اعضا شورای شهر با بر برگزاری انتخابات –به استثنای علی غلامی- با عدم کسب آرا لازم (که شاید به دلیل نارضایتی مردم از ایشان می بود) تعویض و جایشان را به نفراتی جدید با ترکیب نسبتن جوانی  دادند. ترکیبی نامیمون و یا نا متعادل ...

بنده با احترام به تک تک نفرات یاد شده ، معتقدم هیچوقت ایشان به نتیجه مورد رضایت مردم شهر نخواهند رسید ( این نظر شخصی بنده است ).

دوازدهم مهرماه پس از اخذ رای اعتماد اکثریت اعضا شورا باز هم جناب زبردستیان به عنوان شهردار شهر منصوب شد تا تنها روزن امید عامه ی مردم برای آبادانی شهر باقی بماند. هرچند از همان ابتدا مشخص بود شاهنامه ی مردم شهر و شهردارشان پایان خوشی ندارد...

مخالفت های پی در پی با طرح های پیشنهادی ، عدم ترسیم چشم انداز شهری،  (CDS) ، اختلاف فاحش اعضا شورا با یکدیگر  باعث شد از همان روزهای نخست سایه سنگین تهدید به برکناری شهردار مدام همراه جناب زبردستیان باشد.

من با این عقاید متحجرانه تعدادی اصلن موافق نیستم ... باید یادمان باشد اگر قرار بر افتادن است نباید فراموش کنیم از کدام سمت بام بیفتیم بهتر است..

 

 

... این مطلب ادامه دارد

 بخاطر انجام برخی تغییرات تا اطلاع ثانوی ارسال نظرات این وبلاگ امکانپذیر نمی باشد.لطفن برای ارسال نظرتان اینجا را کلیک کنید.