از کدام سمت بام بیفتیم بهتر است؟

 اختلاف تعدادی از افراد شورا و شهردار زمانی عیان شد که شهردار مدعی شد یکی از اعضا در محفلی افاضات فرموده اند تا او و جناب  پ.ف در مسند قدرتند مانع پیشرفت شهر شنبه خاهند شد (یا چیزهایی به این مضمون) 1

و همانجا بود که عضو محترم شورا قول داده بود بزودی از خجالت جناب شهردار درآید.

اینک هدف نگارنده معرفی خاطیان نبوده و نیست بلکه یادآوری خدمات ارزنده این افراد دوست داشتنی و خاص است. نگفته پیداست که اصلن قرار نبوده است جناب زبردستیان در تیم اصلی این اعضا محترم بوده باشد که به نظر میرسد ابقای او در طی این چند مدت نیز مواجه شدنشان در برابر کار انجام شده باشد.

استعفاهای مکرر (حداقل دو بار) شهردار و کش دار شدن این بازی مضحک اصلن به صلاح عموم نبوده که خوشبختانه موافقت با استعفای ایشان بهترین راهکار بود. هرچند بعدتر دو نفر از اعضای محترم شورای شهر (موافقین حضور شهردار) یعنی جناب غلامی و عباسی وحدت هم استعفایشان را از مجموعه شورای شهر نوشتند و ظاهرن موافقت نشد ، اما به درست یا غلط؛ جناب زبردستیان – بواسطه خدمات ارزنده و عام پسندشان – اینک قهرمان بومی شنبه ای هاست.

با رفتن شهردار ، سکان سرپرستی مجموعه شهرداری به جناب اکبری رسید ، مردی شریف و مومن و البته مورد اعتمادِ غالبِ اهالیِ شهر. ایشان که در سنوات گذشته نیز سابقه سرپرستی شهرداری را در کارنامه خویش دارد میتواند خود بهترین گزینه معرفی برای هدایت رسمی مجموعه شهرداری باشد .

معرفی کردن و یا گمانه زنی پیرامون گزینه هایی که هیچ گونه سابقه فعالیت مرتبط با خدمات شهری ندارند میتواند خیانتی آشکار برای شهر باشد. گماردن احتمالی افرادی که خود از بانیان اصلی تخریب شهردار بوده یا کسی که هرگاه از درب اداره مطبوعش اخراج میشود از پنجره اش بر میگردد اصلن به مذاق اهالی درک و مطلع از ماجراهای پشت پرده خوش نخاهد آمد.

باید قبول کنیم افرادی که سبقه شهرداری یا دهیاری پر حرف و حدیث شهر/روستا نیز در کارنامه شان دیده میشود نمیتوانند بدون حاشیه در مجموعه شهرداری خدمت و نوکری مردم کنند.چرا که آزموده را آزمودن خطاست.

تکرار اشتباهات اعضا فخیم و محترم دو دوره اخیر شورای شهر در معرفی شهرداران نبایست تکرار شود که هیچ عقل سلیمی نمی پسندد فردی غیر بومی سکان هدایت شهرداری را بعهده بگیرد .خاه اینکه فرد مورد نظر رییس شورای شهر تهران هم بوده باشد. از ایرادات عمده این اتفاق نامیمون عدم سکونت شهرداران اسبق در شنبه بوده  (که این ایراد به جناب زبردستیان نیز وارد بود و یکی از دلایل اختلافش با اعضا شورا نیز همین) و انتظار میرود این نقیصه همواره مد نظر اعضا شورا برای انتخاب شهردار –ولو بومی شان –باشد.

حال که به نظر میرسد عدم تاهل شهردار –از نظر تعدادی از اعضا محترم شورا - مهم نبوده و جریان موافقت عمومی با گزینش فردی بومی و ساکن شهر شنبه است به نظر می رسد چشم پوشی از حقانیت جناب اکبری و حتا غلامی یا هریک از اعضا اداری شهرداری ناپسند بوده چنانچه گذشتن از نامهایی نظیر مهندس ابوالحسن پوزه (با کارنامه همکاری کارشناس عمرانی شهرداری شنبه) ، حیدر بحرینی خورموجی (فرمانده و معاون پایگاه بسیج/ دانشجوی نخبه دانشگاه علامه طباطبایی تهران/ کارشناس ارشد علوم سیاسی) ، نامدار رجبی (فرهنگی / مدیر امور تربیتی/ برادر شهید و عضو فعال بسیج) و ... بسیار ناجوانمردانه باشد.

سوالی که اعضا محترم شورای شهر2 باید پاسخ دهند:

شهردار شهر ما کیست؟

 

پ.ن:

1) درگیری لفظی جناب شهردار و .. عضو محترم شورای شهر در جلسه  عقب نشینی مالکین جهت تعریض خیابان اصلی شهر را همگان دیده اند.

2) اعضا محترم شورای شهر تسریع شما در معرفی شهردار جهت رایزنی ایشان در اخذ اعتبارت مورد نیاز سال آتی ضروری ضروری است.بخاطر انجام برخی تغییرات تا اطلاع ثانوی ارسال نظرات این وبلاگ امکانپذیر نمی باشد.لطفن برای ارسال نظرتان اینجا را کلیک کنید.